5/5 - (1 vote)

Lekkie i niewidoczne makijaże są obecnie modne. Make up no make up jest świetnym wyborem na co dzień. Pozwala wyglądać promiennie i świeżo. Kluczem do dobrego makijażu tego rodzaju jest odpowiednie oczyszczanie, a także dobór właściwych kosmetyków do rodzaju cery, a także specyfiki takiego make upu. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Makijaż zacznij od dobrego przygotowania skóry – oczyszczenia i nawilżenia

Podstawą makijażu make up no make up jest odpowiednie oczyszczanie cery. Należy rozpocząć od przemycia twarzy przy użyciu płynu micelarnego. Micele wiążą zanieczyszczenia i szybko je usuwają. Jednocześnie pozostawiają skórę gładką i promienną. W kolejnym kroku należy zmyć skórę letnią wodą i nałożyć na nią żel do mycia twarzy na bazie wody i np. aloesu. W ten sposób można pozbyć się dodatkowo bakterii i pozostałych jeszcze zanieczyszczeń, a także zapobiec podrażnieniom, gdyż aloes ma właściwości łagodzące. W składzie takiego kosmetyku może znaleźć się jeszcze panthenol. Teraz przychodzi czas na serum i krem. Serum powinno być dopasowane do potrzeb skóry. Może mieć działanie nawilżające do cery suchej  albo matujące w przypadku cery problematycznej. To pierwsze może zawierać np. kwas hialuronowy i niacynamid, a drugie kwas salicylowy i niacynamid. Warstwą zabezpieczającą i nawilżającą skórę jest krem dopasowany do rodzaju cery. Powinien mieć lekką konsystencje, nie zatykać porów i dobrze się wchłaniać.

Jak dopasować podkład do swojej cery?

Gdy skóra jest już oczyszczona i nawilżona można przejść do makijażu. Należy jednak dobrać odpowiedni podkład do twarzy. Może być nawilżający, rozświetlający, ale i matujący. Można dobrać produkt o kompleksowym działaniu, który niweluje kilka problemów skórnych. Na pewno podkłady typu kremy BB, CC czy DD mogą się sprawdzić, gdyż zwykle zawierają dodatkowo filtr UV zabezpieczający skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Nie musisz wtedy sięgać dodatkowo po spray z filtrem SPF po wykonaniu make upu. Podkład powinien być dobrze dopasowany do koloru cery. Nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. W zbyt jasnym cera prezentuje się niezdrowo, z kolei zbyt ciemny podkład postarza. Dobierając podkład, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rodzaj cery i jej potrzeby. Warto zwrócić uwagę także na trwałość produktu. Należy też sprawdzić skład, zwłaszcza posiadając cerę wrażliwą. Niektóre podkłady mogą zawierać składniki komedogenne, które zatykają pory. Dobrze sprawdzają się podkłady w płynie z dodatkiem kwasu hialuronowego o formule, która pozwala skórze oddychać.

Przeczytaj również:  Czym jest skin cycling?

Makijaż oczu make up no make up – o czym należy pamiętać?

Warto przejść do samego makijażu typu make up no make up. Otóż po oczyszczeniu skóry i nałożeniu odpowiedniego podkładu można musnąć ją pudrem mineralnym czy też ryżowym, który nie zatyka porów. W make up no make up można użyć delikatnego różu w płynie czy też kamieniu, jednak konturowanie nie jest już wskazane. Chodzi o to, by zachować jednak naturalny efekt. Można zatem przejść do makijażu oczu. W tym przypadku wystarczy oprószyć powieki pudrem i narysować białą kreskę na dolnej linii wodnej, a następnie wytuszować rzęsy ruchem zygzakowatym. Kropką nad „i” make up no make up będzie podkreślenie brwi. Można to zrobić przy użyciu transparentnego żelu do brwi, który zaznaczy kształt, a jednak sprawi, że nie będzie to dominujący element makijażu.