5/5 - (1 vote)

Twoja skóra wciąż nie prezentuje się tak, jakbyś sobie tego życzyła? Wpływ na niekorzystny wygląd skóry może mieć wiele różnorodnych czynników, nie zawsze mających podłoże genetyczne. Zdrowa skóra wymaga zastosowania nie tylko kompleksowej pielęgnacji, ale przede wszystkim także dbałości o systematyczność i rutynę, która przynosi korzystne rezultaty. Jeśli zależy Ci na tym, by skóra prezentowała się dobrze, a przy tym, by Twoja codzienna pielęgnacja przynosiła Ci radość to koniecznie weź pod uwagę to, jak oczyszczać skórę. To koniecznie weź pod uwagę!

Oczyszczanie, jako niezbędny element codziennej rutyny pielęgnacyjnej

Twoja skóra wymaga systematycznego zaangażowania w wykonywane czynności pielęgnacyjne. Ważne, aby podczas rutynowo wykonywanych kroków pielęgnacyjnych zawsze mieć na uwadze to, jak działa poszczególny kosmetyk i jakie efekty ma przynieść skórze. Może się wydawać, że Twoja skóra czuje się dobrze niezależnie od tego, co stosujesz w pielęgnacji. Nie ma jednak nic bardziej mylnego.

Codziennie rano należy wykonać kilka obowiązkowych kroków pielęgnacji skóry. Po pierwsze warto oczyszczać skórę z zanieczyszczeń. Zawsze myj twarz pianką lub płynem micelarnym. Raczej odradza się sięganie po intensywne żele wysuszające skórę, które są zbyt silnie działające. Dużo bardziej sprawdzi się oczyszczanie twarzy z płynami o delikatnym odświeżającym składzie.

Jeśli nie masz pewności, po jaki kosmetyk do oczyszczania twarzy sięgnąć to pomyśl o wodzie termalnej, czy mgiełce z wodą różaną. Działają świetnie w kwestii odświeżenia i porannej pielęgnacji. Skóra od razu wydaje się być bardziej promienna i wypoczęta.

Po niezwykle ważnym etapie oczyszczania skóry można także sięgnąć po kosmetyki regeneracyjne, w postaci serum lub kremu.

Przeczytaj również:  Jak podróżować busem bez stresu? Przewodnik dla osób podróżujących z Katowic do Niemiec

Serum o działaniu naprawczym, liftingującym, a może regeneracyjnym? Każda skóra może wymagać zupełnie innej, odrębnej pielęgnacji. Dlatego tak ważne jest, by nie kierować się modą, ale indywidualnymi sugestiami.

Nowością na rynku kosmetycznym jest także serum z witaminą C, które nie tylko odżywia skórę, ale również wyrównuje koloryt i wygładza twarz. Takie serum sprawi, że skóra prezentuje się na odżywioną i pełną energii.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej?

Nieważne, jakiego typu skórę posiadasz, warto co jakiś czas wykonać dla niej coś specjalnego i np. nałożyć maseczkę. W ofercie marek kosmetycznych znajdziesz maseczki o działaniu liftingującym, odżywczym, naprawczym, odświeżającym, czy rozświetlające. Dobierając konkretną maseczkę weź pod uwagę zarówno skład kosmetyku, jak i indywidualne potrzeby.

Aby Twoja skóra nie była przeciążona możesz wykonać codzienny makijaż w wersji delikatnej tzw. make up no make up. W tym celu zastosuj lekki fluid wyrównujący koloryt skóry, ale nie zapychający porów. Utrwal go pudrem, a następnie nieco rozświetl skórą i wyrysuj brwi specjalną szczoteczką i cieniem. Właściwie tylko tyle wystarczy, by prezentować się perfekcyjnie.

Już wiesz, jakie zasady wprowadzić w swojej rutynie pielęgnacyjnej? Zacznij kompleksowo dbać o swoją skórę.