5/5 - (1 vote)

Skin cycling to pojęcie, które interesuje wiele kobiet. Wiąże się z wieczorną rutyną pielęgnacyjną, która ma za zadanie pozwolić skórze odpocząć od mocniejszych substancji aktywnych. Zanim jednak postawimy na regularne stosowanie takiego rozwiązania, przyjrzyjmy się temu, czym jest skin cycling i jakie ma zalety! Co warto wiedzieć o tym zagadnieniu? Czy można liczyć na skuteczne działanie?

Skin cycling – co to jest?

Czym jest skin cycling? Najprościej mówiąc, jest to wieczorna rutyna pielęgnacyjna, bardzo chętnie stosowana przez kobiety na całym świecie. Bazuje na pielęgnowaniu skóry w czterodniowych cyklach, które obejmują:

  • Jeden dzień złuszczania
  • Jeden dzień stosowania retinoidów
  • Dwa dni regeneracji cery

To sprawia, że nasza skóra może odpocząć po stosowaniu mocniejszych składników kosmetycznych, takich jak retinol i kwasy. Z kolei poranna pielęgnacja powinna opierać się tutaj na regeneracji, nawilżaniu i ochronie przeciwsłonecznej!

Skuteczne działanie

Czy skin cycling działa skutecznie? Oczywiście, że tak. Większość kobiet wskazuje na bardzo dobre efekty skin cycling, przy czym wiele zależy także od potrzeb skóry i przestrzegania zasad takiej metody. W tej sytuacji działanie wiąże się ze stosowaniem pielęgnacji w pewnym schemacie. Takie rozwiązanie pozwala utrzymywać promienną i zdrową cerę, jednocześnie chroniąc ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Bardzo ważne jest jednak to, aby konsekwentnie i systematycznie dostosowywać pielęgnację cery do cyklu pielęgnacyjnego! W efekcie szybko zauważymy, że nasza skóra odzyskała dawny blask i młodość. 

Skin cycling zapewnia lepszą pielęgnację i ochronę skóry za pomocą dostosowania danych czynności do indywidualnych potrzeb. Jakie zalety są doceniane przez miłośniczki skin cycling? Przede wszystkim można liczyć na zachowanie nawilżenia cery, unikanie podrażnień i regularne złuszczanie naskórka. Elastyczna pielęgnacja sprawia, że uzyskamy zadbaną i zdrową cerę, wolną od niedoskonałości. 

Przeczytaj również:  Wybór materiałów do manicure hybrydowego - poradnik

Dla kogo skin cycling?

Kto może skorzystać ze skin cycling? To bardzo dobre rozwiązanie praktycznie dla każdego, bez względu na typ cery. Czterodniowy plan pielęgnacyjny jest odpowiedni dla skóry trądzikowej, wrażliwej, dojrzałej i innej. Ogromne znaczenie ma zachowanie ostrożności i równowagi! Dzięki temu będzie można bezpiecznie łączyć kwasy i retinoidy o odpowiednich steżeniach, zgodnie z potrzebami cery. 

Proces wyboru produktów do złuszczania wymaga przyjrzenia się bliżej temu, z jakimi niedoskonałościami skóry mamy do czynienia. Skin cycling może zadziałać przeciwstarzeniowo i wpływać nawet na zmniejszenie głębokości zmarszczek. Z kolei działanie złuszczające i przeciwtrądzikowe oznacza oczyszczanie cery i zapobieganie powstawaniu nowych zmian. Nie zapominajmy o tym, że ta modna kuracja może nam posłużyć także w terapii przebarwień posłonecznych i pozapalnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na regularne wdrażanie w swojej pielęgnacji metody nazywanej skin cycling. 

Pielęgnacja skin cycling jest odpowiednia dla każdego, a jej efekty zaskoczą nas pozytywnie.