Jak nosić pończochy samonośne?

0
108
5/5 - (1 vote)

Pończochy przez lata były pomijane w stylizacjach ze względu na trudność w ich zakładaniu. Samonośny model eliminuje ten problem i pozwala cieszyć się szeregiem zalet wynikających z ich noszenia. Do czego nosić pończochy samonośne i jaki model wybrać dla siebie? Sprawdź koniecznie.

Jak wysoko nosić pończochy samonośne?

Pończochy samonośne to doskonała alternatywa na rajstop, a także bardzo kobiecy dodatek. Są eleganckie, a także wygodne, ponieważ nie wymagają noszenia ich wraz z pasem. Warto je dobrze dobrać, aby spełniały swoją rolę. Pończochy samonośne należy nosić nad kolanem, na wysokości połowy uda, podobnie, jak ich klasyczny model. Należy je dopasować do swojej sylwetki, ponieważ zbyt duży rozmiar będzie się zsuwał, a zbyt mały nieestetycznie uciskał ciało. Krawędź pończoch nie powinna wystawać spod sukienki lub spódnicy, pomimo, że dla wielu może się to wydawać seksowne.

Jak dobrać odpowiedni model?

Istnieje wiele modeli pończoch samonośnych, dlatego przy doborze kieruj się własnymi potrzebami. Zwracaj uwagę nie tylko na ich wzory i kolory, ale także szerokość górnej taśmy.
Nie zawsze będzie to koronka zasłaniająca większą część uda. Czasem jest to gładka taśma, która nie zawsze musi być w kolorze pończoch.

Istnieją modele gładkie, które pasują do klasycznych stylizacji. Na wieczór możesz ubrać pończochy kabaretki, które sprawiają, że będziesz wyglądać zmysłowo. Pończochy możesz nosić nie tylko do spódnic czy sukienek, ale również do spodni. Są dobrą alternatywą dla rajstop. Możesz wybrać te w kolorze czarnym, cieliste, z delikatnym wzorem lub kabaretki.

Zalety pończoch samonośnych

Pończochy samonośne są wygodniejsze niż ich klasyczny odpowiednik. Nie potrzebujesz do nich pasa, który jest konieczny w przypadku zwykłych pończoch. Samonośny model ma wbudowaną wewnętrzną silikonową taśmę, która dba o to, aby nic się nie zsuwało podczas noszenia.

Przeczytaj również:  Makijaż na wielki dzień – jak wybrać idealny styl?

Szeroki wybór modeli i wzorów pozwala nosić pończochy przez cały rok. 15 den i 20 den sprawdzą się w cieplejsze dni, kiedy potrzebujesz delikatnie okryć swoje nogi i nadać elegancji całej stylizacji. Grubsze modele, jak 30 den czy 50 den sprawdzą się w zimie, kiedy poszukujesz połączenia komfortu noszenia z kobiecym szykiem.

Ważną zaletą pończoch samonośnych jest ich wygoda. Nie uciskają one na brzuch, jak rajstopy, dzięki czemu sięga po nie wiele kobiet, które chcą tego uniknąć. Ponadto o wiele łatwiej je dopasować do swojej sylwetki, a także ułożyć na skórze. Dzięki temu możesz poczuć się pewnie i komfortowo przez cały dzień.