Torebka Chanel Gabrielle – powrót do przeszłości?

Urodziłam się w 1989 i doskonale pamiętam moją mamę chodzącą w prostokątnych torebkach na długim pasku. Każda szanująca się kobieta w latach 90. miała przynajmniej jedną taką torebkę. Potem nagle ich czar prysnął i zaczęła się faza na torebki na krótkim pasku podobne do Saddle Bag od Diora czy torebki typu Baguette jak te od Fendi, i wszyscy zapomnieli o prostokątach.
Dlatego gdy w 2017 roku Karl Lagerfeld postanowił je wskrzesić, wiele kobiet było zdziwionych.

Oto torebka Chanel Gabrielle.

Historia torebki Chanel Gabrielle

Historia torebki Chanel Gabrielle jest o tyle interesująca, bo nie jest to byle jaka torebka. Nie wspominając o tym, że była pierwszą nowością torebkową marki od 2011 (od kiedy na rynek został wprowadzony Boy), to swoje paluszki „maczała” w niej sama Gabrielle Chanel.

Torebka została zaprojektowana na podstawie wizji samej Coco, która zawsze na pierwszym miejscu stawiała wygodę kobiet. Tworząc swoje torebki, chciała by kobieta miała wolne ręce, ale równocześnie nie musiała rezygnować ze stylu.

Chanel gabrielle fashion show model

Co jeszcze wydaje się być ciekawe, to fakt, że Torebki Chanel Gabrielle były reklamowane jako model unisexowy – torebkę reklamowała nie tylko Cara Delevingne, ale także Pharrell Williams.

Pharrel wearing Chanel Gabrielle bag in large Pharrel noszący torebkę Gabrielle
Pharrell z modelem Large

Cały pokaz S/S 2017 skupiał się na łączeniu świata fantasy z realnym.
Sama linia torebek Gabrielle była stworzona na kształt okularów VR (sztywny dół torebek ma podobny do nich kształt), jak i męskich futerałów vintage na lornetki (noszonych na torach wyścigowych).

FUN FACT: pikowanie na oryginalnej torebce 2.55 było zainspirowane właśnie światem wyścigowym i nawiązywało do pikowań na kurtkach dżokejów.

Torebka Chanel Gabrielle – podstawy

Początkowo torebka Chanel Gabrielle występowała w czterech wersjach:

  • Hobo (klasyczna torba) – 3 rozmiary: Small Hobo (20 x 15 x 8 cm), Hobo (28 x 21 x 10 cm), Large Hobo (31 x 25 x 10 cm).
  • Small Gabrielle Purse Bag – torebka w formie worka (18 x 20 x 10 cm).
  • Chanel Gabrielle Backpack – typowy, elegancki plecak.
  • Large Gabrielle Shopping Bag – torba typu tote (33 x 10.2 x 31.8 cm)

Część z nich została wycofana z regularnej produkcji, jednak dalej można je kupić na rynku „z drugiej ręki” na przykład na Vestiaire.

Typy modeli Chanel Gabrielle Types of Chanel Gabrielle Bags

Torebki Chanel Gabrielle sezonowo wychodzą w różnych wykończeniach. Najczęściej widzimy je jednak w klasycznej skórze cielęcej (gładka podstawa z postarzoną fabrycznie sylwetką).
Na rynku widać jednak też opcje tweedowe, jeansowe i rattanowe wykończone gładką skórą cielęcą.

Łańcuszki są najczęściej w 3 kolorach na raz (złotym, srebrnym oraz rutenowym), jednak dostępne są też wersje torby „All Black” gdzie wszystko, począwszy od skóry po okucia jest czarne.

okucia chanel gabrielle all black types of hardware
Zdjęcie @purseblog

Jeśli chodzi o pikowanie, to mamy do wyboru klasyk widziany na każdej torebce Chanel, jak i wersje „chevron” czyli pikowanie na kształt jodełki.

Torebka Chanel Gabrielle – wnętrze

Wnętrze torebki Chanel Gabrielle, jest dość wąskie. Usztywniony dół nieco utrudnia jej zbytnie zapełnianie. Aczkolwiek mieści się w niej całkiem sporo.

inside of the chanel gabrielle wnętrze torebki chanel gabrielle hobo bag
Moje uświnione wnętrze 🙂

Wewnątrz, prócz głównej dużej komory, znajdziemy dwie małe kieszonki na boku, a po ich przeciwnej stronie, nieco większa kieszeń na zamek. W środku znajdziesz też długi brelok, którego ja używam do zapięcia kluczy. Generalnie, nic nie lata i wszystko ma swoje miejsce 🙂 Tak jak lubię!

Torebka Chanel Gabrielle – moja opinia

Chanel Gabrielle Hobo bag in navy torebka w kolorze granatowym

Ze względu na lekko oldskulowy vibe, torebka Chanel Gabrielle idealnie wpisuje się w obecny powrót do szalonych lat 1990.
Jest dość pojemna i wygląda cool
.

Aczkolwiek!

Jest dość ciężka. Dla mnie niestety za bardzo. Sam fakt, że jest to torebka w pełni skórzana, z łańcuchami i sztywną podstawą, mówi więcej niż tysiąc słów 🙂

No ale jak dodamy do tego KOBIECE POTRZEBY – czyli cały świat i kosmetyczkę, no to robi nam się dobrych kilka kilo. Zwykle waga torebki nie ma dla mnie znaczenia, o czym pisałam w poście o torebce Saint Laurent Lou Lou. Jednak w Gabrielle Chanel miałam nieszczęście spacerować godzinami i moje ramię było lekko posiniaczone (sic!).

Wiem na pewno, że model small byłby dla mnie dużo lepszy i pod kątem kilogramowym, i pakownym – bo nie wypełniłabym jej tyloma pierdołami.

Tak że, pewnie do jego zakupu dojdzie, bo nigdy nie mówię nigdy 🙂

Jak nosić nową torebkę od Chanel?

Jeśli lubisz różnorodność, to Chanel Gabrielle jest torebką dla Ciebie, bo opcji jej noszenia jest kilka. Łańcuch można dowolnie rozdzielać, wydłużać i łączyć, co pozwala tworzyć ciekawe kompozycje.
Na YouTube powstało wiele filmików, pokazujących różne opcje.

Filmik z kanału Anda’s Life

Jaka jest cena torebki Chanel Gabrielle Hobo?

Chanel podnosi ceny swoich torebek z roku na rok, ja moją Gabrielle zakupiłam na Vestiaire (jak kupować na Vestiare Collective? – dowiesz się wszystkiego tutaj).

chanel gabrielle usa website screenshot
Screenshot z amerykańskiej strony Chanel czerwiec 2021

W momencie pisania posta cena torebki Gabrielle Chanel w rozmiarze Hobo to, według strony amerykańskiej $4600, czyli około 18 200 zł

Na Vestiare ceny zaczynają się od około 10 000 złotych.

Należy jednak pamiętać, że ze względu na stale podnoszone ceny torebek Chanel, ich wartość z roku na rok rośnie, więc są doskonałą inwestycją.

A Tobie podoba się ten model torebki Chanel?

P.S. Jeśli, tak jak ja, jesteś torebkową maniaczką, to zapraszam Cię do moich innych recenzji torebek. Wszystkie znajdziesz tutaj.

buziaki,

Marta