Jak używać serum Jaksiemalowac.pl by marta malek

Serum – kiedy, po co i jak stosować?

W tym momencie posiadanie serum w swojej kosmetyczce jest tak oczywiste jak regularne mycie zębów. Czy jednak wiesz po co go używasz i jaki wpływ ma ono na Twoją skórę? No i najważniejsze – czy używasz go poprawnie?

Właściwie dlaczego potrzebujesz serum? Co daje Ci jego używanie? Kiedy należy go aplikować?

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz pod spodem.

Ja swoją przygodę z tego typu kosmetykami, zaczęłam około 6 lat temu. Miałam wtedy 22 lata. Zdecydowałam się na wersję przeciwzmarszczkową (tak, zasada lepiej zapobiegać, niż leczyć towarzyszy mi od dawna) i używałam go w połączeniu z kremami nawilżającymi. Pozytywne rezultaty widzę od lat – skóra wygląda młodo, jest jędrna i nie pojawiają się praktycznie żadne zmarszczki (odpukać). Moich ulubieńców poznasz poniżej.

Ale przejdźmy do meritum posta 🙂

Co to jest serum?

Serum to duża koncentracja wybranego składnika aktywnego. Na rynku jest wiele jego rodzajów: przeciwzmarszczkowe, detoksykujące, nadające blasku, a nawet przeciw niedoskonałościom. Zazwyczaj ma ono wodnitą konsystencję, żeby szybciej się wchłaniać.

Kiedy aplikować serum?

Zazwyczaj warto aplikować je zaraz po tonizowaniu twarzy. Jego zazwyczaj lekka, wodnita konsystencja może wtedy dużo lepiej i łatwiej penetrować każdą warstwę skóry, docierając głębiej, niż gdyby było aplikowane na krem.

Olejek Clarins Santal Po co serum jaksiemalowac by marta malek

Czy serum może zastąpić krem?

Według mnie, nie. Aczkolwiek są na rynku produkty o nieco gęstszej konsystencji, które nawet w instrukcji mają informację, że mogą być używane z lub bez kremu. Jednak zazwyczaj samo serum to za mało, żeby zapewnić skórze optymalne nawilżenie.

No i najważniejsze pytanie:

Po co właściwie aplikować serum?

Przez swoją konsystencje, szybciej się wchłania, przenikając naskórek i wnikając aż do skóry właściwej. Co za tym idzie, nie tylko gwarantuje dużo intensywniejsze działanie, ale również pomaga celować w wybrany przez Ciebie problem skórny. Niewiele osób wie, że wersje detoksykujące dodatkowo wzmagają działanie kremów, ponieważ skóra jest na bieżąco oczyszczana z toksyn.

Moje ulubione serum?

Ja przede wszystkim stawiam na detoksykację, czyli oczyszczanie skóry z toksyn. Moim ulubieńcem zatem jest Dior One Essential. Jeżeli chodzi o wspomaganie działania przeciwzmarszczkowego, stosuję od dobrych 6 lat Lancome Genifique. Oba produkty, przy dłuższym stosowaniu dają niesamowite, widoczne efekty. Używam również olejków do pielęgnacji skóry twarzy, które też traktuję jako serum, bo aplikuję je przed kremem. Najczęściej wybieram te od Clarins, jak Blue Orchid czy Santal.

A ty używasz serum? Jakiego typu? Podziel się swoimi odkryciami kosmetycznymi w komentarzach 🙂 może razem odnajdziemy swoich nowych ulubieńców.

xoxo, Marta