Jak usunąć samoopalacz – szybki domowy sposób!

Każda z nas doświadczyła kiedyś typowego disaster’a, jeśli chodzi o samoopalacz. Czy było to spowodowane słabym doborem produktu, czy działaniem siły wyższej? Nie wnikam. Też przez to przeszłam.

Wtedy też w pocie czoła próbowałam odpowiedzieć sobie na pytanie jak usunąć samoopalacz … szybko.

Jeśli jesteś pomarańczowa, albo po prostu (aż) w cętki, masz 2 opcje. Domową i sklepową.

 

Gene Wilder Oompa Loompas on jak sie malować blog

 

Poniżej przedstawiam obie.

A jeśli potem odważysz się nałożyć samoopalacz na nowo, do czego mocno Cię zachęcam, zapraszam Cię do zapoznania się z moim sposobem: Jak aplikować samoopalacz – nie bój się go!

Jak usunąć samoopalacz – wersja domowa

Sprawa jest prosta. Potrzebujesz ostrą gąbkę albo chropowatą rękawicę, sól (najlepiej nie pył, a coś o większych ziarenkach) i cytrynę przekrojoną na pół.

cytryna sół rękawica do pilingu domowy sposób jak pozbyć się samoopalacza

Żeby usunąć samoopalacz, wchodzę pod prysznic z talerzykiem soli i połówką cytryny.
Następnie lekko zwilżam nogi, maczam cytrynę w soli (tak żeby ziarenka przykleiły się do jej wilgotnej powierzchni), i delikatne masuję nią „nieładne” miejsca.

Ten sposób działa i usuwa samoopalacz, ponieważ kwas zawarty w cytrynie rozpuszcza produkt, a sól gwarantuje peeling, który zdziera naskórek.

Kolejny krok to mocne przetarcie całej skóry chropowatą rękawicą bądź gąbką. Następnie wszystko zmywam bieżącą wodą, wtedy od razu widzę, że woda jest zabarwiona częścią zmytego samoopalacza.

I voila!

Waynes World Thumbs Up GIF

Jeżeli za pierwszym razem nie pozbyłaś się całości nadmiaru samoopalacza, powtórz wszystkie powyższe czynności, aż będziesz w pełni zadowolona.

Po wszystkim, nie zapomnij o nawilżeniu skóry!

Jak usunąć samoopalacz – wersja kosztowniejsza, perfumeria

Jeśli jesteś leniuszkiem, a nie ma w tym nic złego, możesz sobie pomóc, kupując specjalną rękawicę z St. Tropez przeznaczoną specjalnie do usuwania samoopalacza, znajdziesz ją w Douglas.

Dodatkowo, jeśli masz dostęp do sklepu Lush – polecam peeling Ocean Salt, działa on podobnie do domowego sposobu, tylko jest szybszy i wymaga mniejszych przygotowań.

lush ocean salt self preserving lemon exfoliating glove

 

Udanego kolejnego, domowego opalania!

A ty, miałaś jakieś ‚tragedie’ związane z samoopalaczem? 🙂 Opowiedz mi o nich poniżej 🙂

Buziaki,

Marta