Jaksiemalowac.pl color correction color correcting korekcja kolorem niedoskonałości

Color correcting – korekcja niedoskonałości kolorem

Jestem przekonana, że już gdzieś słyszałaś o color correcting, czyli korekcji kolorem. Poza tym, na półkach drogerii i perfumerii pojawia się coraz więcej  korektorów we wszystkich kolorach tęczy.

Kolorowe korektory neutralizują i równoważą hiperpigmentacje, zasinienia, poszarzenia oraz zaczerwienienia.

Co to jest color correcting?

Najprościej mówiąc, jest to tuszowanie niedoskonałości kolorem. Problemy, które tuszujemy odpowiednim kolorowym korektorem mają określony odcień. Zasinienia są niebieskawe, zaczerwienienia (jak sama nazwa mówi) czerwonawe, itd. Przy wyborze dobrego korektora, te odcienie się równoważą, neutralizując problem i tworząc idealnie dopasowany kolor Twojej skóry. Takie zabiegi, tworzą czystą bazę pod makijażem.

Jaksiemalowac.pl Marta Malek color correction color correcting korekcja kolorem niedoskonałości

Color correcting czyli kolorowe korektory – do czego służą? Który do czego?

Przy tej ilości kosmetyków na sklepowych półkach, łatwo być zdezorientowanym.
Dlatego pozwól mi pomóc 🙂

Na pewno na tym etapie chcesz wiedzieć, które kolory mogą rozwiązać Twoje problemy. Zatem przyjrzyjmy się każdemu z nich.

Korektor zielony

Must-have miesięcy letnich i nie tylko. Dlaczego? Zielony równoważy czerwoność spowodowaną wypryskami czy trądzikiem różowatym, ale również pięknie tuszuje zaczerwienienia, którym winne jest słońce. Nie może go zabraknąć w Twojej torbie plażowej 😉

Korektor żółty

Korektor, który musi znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Neutralizuje zasinienia pod okiem a nawet typowe siniaki. Ładnie przykrywa również lekkie zaczerwienienia, np. po wypryskach. Generalnie kolor idealny na wszystkie typowe problemy skórne!

Korektor różowy

Często wybierając korektor pod oko zwracamy uwagę, czy jest on lekko różowy o zimnym zabarwieniu.
To dlatego, że róż pięknie „budzi” szarą, zmęczoną cerę, dodając jej promienności. Idealnie sprawdza się przy zakrywaniu hiperpigmentacji czy plam starczych.

Korektor brzoskwiniowy

Dział podobnie do korektora różowego, tyle, że lepiej spisuje się przy średnich karnacjach.  Ten kolor zakrywa odcienie niebieskawe, zasinienia pod oczami, ale spisuje się również doskonale przy plamach starczych.

Korektor pomarańczowy

Gwarantuje on działanie takie jak kolor brzoskwiniowy, ale jest wybierany przy ciemniejszych karnacjach.

Korektor fioletowy

Kolor działający jak szklanka zimnej wody. Budzi cerę, zakrywając wszelkie oznaki zmęczenia czy ziemistość, równoważąc żółte odcienie. Idealny dla średnich karnacji.

Korektor niebieski 

Działa jak kolor fioletowy, ale jest wybierany przy jaśniejszych karnacjach.

Korektor czerwony

Chyba każda z nas widziała instagramowe hacki, gdzie aplikacja czerwonej pomadki pod oko usuwała cienie pod oczami. No właśnie tak działa kolor czerwony –  usuwa zielonkawoniebieskie tony. Idealnie działa przy ciemniejszych karnacjach.

Przykładowe produkty: UD Naked Skin, Dior Fix it KOBO Magic Corrector Mix

Teraz gdy już wiesz wszystko o color correcting, czyli korekcji kolorem, powiedz mi, którego koloru-wybawiciela brakowało w Twojej kosmetyczce 🙂

PS. Jeśli szukasz dobrego korektora sprawdź ten – Tarte Shape Tape

Marta